Zdrowie

Unikanie chorób układu krążenia

Wykwalifikowany chirurg naczyniowy to jeden z najlepszych specjalistów medycznych,

jakich możesz mieć w swoim organizmie. Istnieją różne rodzaje chorób naczyniowych, które wymagają pomocy takiego lekarza. Im więcej o nich wiesz, tym większe masz szanse na uzyskanie najlepszego możliwego leczenia.

Zwężenie aorty jest jedną z najczęstszych form zwężenia tętnic z powodu miażdżycy i występuje głównie w przypadku uszkodzenia tętniczek. Wraz z wiekiem ściany tętnic mogą osłabiać się i twardnieć, ostatecznie powodując zablokowanie lub skurcz tętnic. Ten stan jest bardzo powszechny u osób, których ciała generalnie nie są w szczytowej sprawności fizycznej. Gdy masz ten stan, objawy, których będziesz doświadczać, obejmują ból nogi, obrzęk kostek, drętwienie lub mrowienie dłoni lub stóp, a nawet przyspieszenie akcji serca.

Choroba wieńcowa to bardzo poważna choroba, która może powodować zawał serca lub udar. Charakteryzuje się odkładaniem się złogów tłuszczu i blaszki w tętnicach. W niektórych przypadkach prowadzi do zawału serca lub udaru. Istnieje również szansa, że ​​mogłoby to spowodować nagłą śmierć pacjenta. Stan ten jest uważany za „naczyniową przyczynę śmierci”, ponieważ tętnice mogą zostać zatkane złogami tłuszczu, powodując odkładanie się cholesterolu w ścianach tętnic.

Choroby serca to kolejna grupa chorób sercowo-naczyniowych, które występują z różnych przyczyn. https://chirurg-naczyniowy.warszawa.pl/usg-doppler/ Najczęstszą jest choroba wieńcowa serca. Kiedy pojawia się ten stan, serce bije zbyt wolno i nie jest w stanie tak szybko pompować krwi.

Ataki serca są spowodowane zablokowaniem lub uszkodzeniem mięśnia sercowego.

Występuje, gdy skurcze serca ustają z powodu jakiegoś problemu. Kiedy tak się dzieje, dopływ krwi do serca zostaje odcięty i dana osoba ma zatrzymanie akcji serca. Ten stan może być śmiertelny, jeśli nie jest leczony.

Udar to kolejna postać choroby sercowo-naczyniowej wywoływanej przez zawały serca. Występuje, gdy dopływ krwi do mózgu i najważniejszych części ciała jest przerwany. Istnieje zwiększone ryzyko udaru, jeśli ktoś ma wysokie ciśnienie krwi, cukrzycę, otyłość lub jeśli istnieją jakieś podstawowe problemy zdrowotne.

W przypadku wystąpienia którejkolwiek z tych postaci choroby serca należy natychmiast skonsultować się z lekarzem lub specjalistą chorób serca, aby dowiedzieć się, jaki rodzaj leczenia będzie dla Ciebie odpowiedni. Będą w stanie określić rodzaj leczenia, z którego będziesz korzystać. W większości przypadków, jeśli masz tylko łagodne problemy z sercem, możesz się ich pozbyć za pomocą leków. Chociaż prawdą jest, że to naprawi objawy, nie jest to najskuteczniejsze rozwiązanie.

Jednak dostępnych jest wiele różnych metod leczenia, które mogą pomóc w dłuższej perspektywie. Jeśli masz nadwagę lub otyłość, mogą pomóc Ci schudnąć, a nawet wyeliminować. Wiele osób cierpiących na cukrzycę nie osiąga takich samych wyników w przypadku leczenia lub operacji. Dzieje się tak, ponieważ są one bardziej narażone na inne problemy z sercem.

Chirurg naczyniowy będzie ściśle współpracował z lekarzem w celu opracowania planu leczenia, który nie tylko zmniejszy ryzyko wystąpienia zawału serca lub udaru, ale także zmniejszy ryzyko wystąpienia choroby wieńcowej. Będziesz w stanie zredukować skrzepy krwi i odkładanie się płytki nazębnej w tętnicach, aby Twoje serce mogło pracować prawidłowo. Może to pomóc w zapobieganiu zawałowi serca lub udarowi w przyszłości.

Gdy jesteś na planie leczenia, będziesz codziennie otrzymywać leki, aby zapobiec dalszym problemom z sercem. Leki te będą obejmować antykoagulanty, aspirynę i nitroglicerynę.

Ostatnią opcją jest operacja. Jest to procedura, która może pomóc usunąć blokadę lub uszkodzony mięsień sercowy, który już się pojawił. Mogą również być w stanie usunąć blokady obecne w sercu.

Twoim celem jest uzyskanie jak największych korzyści z opcji leczenia, które oferuje lekarz, jeśli chodzi o unikanie problemów z sercem. Dzięki regularnym kontrolom i monitorowaniu stanu zdrowia możesz przez długi czas unikać problemów z sercem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *