Planujesz ciążę? Wesprzyj swoją płodność, stosując olej z wiesiołka!

Trudności z zajściem w ciążę? Sprawdź, czym mogą być spowodowane!
Lekarze są zgodni – zapłodnienie w pierwszym miesiącu starań zdarza się naprawdę rzadko. Powodów może być wiele, jednak wśród najczęściej wymienianych pojawiają się stres, zaburzenia w produkcji śluzu szyjkowego i jego zła jakość. Decydując się na olej z wiesiołka, możesz wesprzeć swoją płodność i zapewnić sobie wewnętrzny spokój. Prawidłowo przeprowadzona kuracja wyraźnie przyczynia się do poprawy jakości śluzu płodnego i ułatwia poczęcie dziecka. Zatem – jak prawidłowo korzystać z naturalnego wsparcia?
Prawidłowe stosowanie oleju z wiesiołka jest uzależnione od fazy cyklu!
Jeśli olej z wiesiołka ma być stosowany jako naturalne wsparcie płodności, musisz przestrzegać kilku ważnych zasad. Prawidłowe stosowanie oleju z wiesiołka to nie tylko przyjmowanie wskazanej dawki, czyli 1500-3000 mg na dobę, ale także – przerywanie kuracji w określonym dniu cyklu. Jak powinno wyglądać to w praktyce?
Jeśli oczekujesz najlepszych rezultatów, zacznij suplementować olej w pierwszym dniu cyklu, czyli wtedy, kiedy pojawi się krwawienie i odstaw preparat w dniu owulacji. Dlaczego? Przede wszystkim – ze względu na możliwość ewentualnego zapłodnienia. Gdyby do niego doszło, mikroskurcze macicy, będące konsekwencją stosowania oleju z wiesiołka mogłyby doprowadzić do poronienia. Suplementację należy wznowić wraz z rozpoczęciem kolejnego cyklu. Przyjmuje się, że olej z wiesiołka poprawia jakość śluzu szyjkowego najwcześniej w drugim miesiącu kuracji.
Olej z wiesiołka nie tylko dla kobiet!
Olej z wiesiołka dedykowany jest nie tylko kobietom. Uważa się, że regularna suplementacja naturalnego preparatu poprawia przepływ i obniża lepkość krwi, może łagodzić stany zapalne i objawy artretyzmu, a także – zapobiega alergiom skórnym. Co ciekawe – olej z wiesiołka może być stosowany w profilaktyce leczenia gośćca i miażdżycy.