21 kwietnia 2024

Planujesz ciążę? Wesprzyj swoją płodność, stosując olej z wiesiołka!

Chociaż długość życia niewątpliwie uległa wydłużeniu, a wiele chorób do niedawna uznawanych za niebezpieczne, dzisiaj nie budzi niepokoju, postęp medycyny nie rozwiązał wszystkich problemów. Wiele par nadal zmaga się z problemami z płodnością. Powszechnie przyjmuje się, że powodem wizyty u lekarza powinien być dopiero rok bezowocnych starań o dziecko. Jeśli jednak ten problem dotyczy także Ciebie, a Ty nie masz ochoty czekać tak długo, weź sprawy w swoje ręce i sięgnij po naturalne sposoby wsparcia płodności. Olej z wiesiołka, bo o nim mowa cieszy się dużą popularnością. Czytaj dalej i sprawdź dlaczego!

Trudności z zajściem w ciążę? Sprawdź, czym mogą być spowodowane!

Lekarze są zgodni – zapłodnienie w pierwszym miesiącu starań zdarza się naprawdę rzadko. Powodów może być wiele, jednak wśród najczęściej wymienianych pojawiają się stres, zaburzenia w produkcji śluzu szyjkowego i jego zła jakość. Decydując się na olej z wiesiołka, możesz wesprzeć swoją płodność i zapewnić sobie wewnętrzny spokój. Prawidłowo przeprowadzona kuracja wyraźnie przyczynia się do poprawy jakości śluzu płodnego i ułatwia poczęcie dziecka. Zatem – jak prawidłowo korzystać z naturalnego wsparcia?

Prawidłowe stosowanie oleju z wiesiołka jest uzależnione od fazy cyklu!

Jeśli olej z wiesiołka ma być stosowany jako naturalne wsparcie płodności, musisz przestrzegać kilku ważnych zasad. Prawidłowe stosowanie oleju z wiesiołka to nie tylko przyjmowanie wskazanej dawki, czyli 1500-3000 mg na dobę, ale także – przerywanie kuracji w określonym dniu cyklu. Jak powinno wyglądać to w praktyce?

Jeśli oczekujesz najlepszych rezultatów, zacznij suplementować olej w pierwszym dniu cyklu, czyli wtedy, kiedy pojawi się krwawienie i odstaw preparat w dniu owulacji. Dlaczego? Przede wszystkim – ze względu na możliwość ewentualnego zapłodnienia. Gdyby do niego doszło, mikroskurcze macicy, będące konsekwencją stosowania oleju z wiesiołka mogłyby doprowadzić do poronienia. Suplementację należy wznowić wraz z rozpoczęciem kolejnego cyklu. Przyjmuje się, że olej z wiesiołka poprawia jakość śluzu szyjkowego najwcześniej w drugim miesiącu kuracji.

Olej z wiesiołka nie tylko dla kobiet!

Olej z wiesiołka dedykowany jest nie tylko kobietom. Uważa się, że regularna suplementacja naturalnego preparatu poprawia przepływ i obniża lepkość krwi, może łagodzić stany zapalne i objawy artretyzmu, a także – zapobiega alergiom skórnym. Co ciekawe – olej z wiesiołka może być stosowany w profilaktyce leczenia gośćca i miażdżycy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.