25 maja 2022

Outsourcing IT czy konieczny?

Nie zawsze widać Niepełnosprawność w pracy - Zdjęcie autorstwa Yan Krukov z Pexels

Outsourcing it Dlaczego usługi offshore IT są tak popularne

Outsourcing informatyczny czy jest potrzebny i kiedy jest potrzebny?
Opieka informatyczna firm Outsourcing informatyczny czy jest potrzebny i kiedy jest potrzebny?

Outsourcing IT to pojęcie zbiorcze dla szeregu procesów związanych z transferem i rozwojem technologii komputerowych. Należą do nich tworzenie oprogramowania, usługi informatyczne oraz tworzenie i zarządzanie bazami danych. Outsourcing działań informatycznych zyskuje na popularności z wielu powodów. Głównym powodem jest to, że outsourcing pozwala na obniżenie kosztów operacyjnych organizacji.

Informatyczna obsługa firm czy jest i kiedy jest potrzebny outsourcing usług informatycznych?

Outsourcing IT to czynność, dzięki której firmy zatrudniają zewnętrznych usługodawców, zazwyczaj z krajów rozwijających się, do obsługi wewnętrznych działań i zadań informatycznych. Outsourcing działań informatycznych, takich jak tworzenie aplikacji i obsługa baz danych, staje się coraz bardziej popularny wśród firm w Stanach Zjednoczonych i Europie. Coraz większą popularnością cieszy się również outsourcing IT dla małych firm. Głównym powodem tego trendu jest zdolność firm outsourcingowych do dostarczania bogatych w technologie rozwiązań firmom, które nie mogą sobie pozwolić lub nie mają czasu na rozwijanie własnych systemów informatycznych. Firmy, które chcą się rozwijać i przenieść swoją działalność na wyższy poziom, coraz częściej decydują się na outsourcing działań informatycznych w celu obniżenia kosztów operacyjnych.

Outsourcing informatyczny a koszty w małych firmach

W Stanach Zjednoczonych outsourcing IT pozwala firmom na korzystanie z tańszego importowanego sprzętu poprzez nabywanie go na miejscu. Przedsiębiorstwa, które kupują taki sprzęt, często z krajów rozwijających się, mają dostęp do nowych technologii i wykwalifikowanej siły roboczej, której nie mają pracownicy urodzeni za granicą. Dodatkowo, outsourcing IT pozwala firmom kontrolować koszty zakupu sprzętu. Kupując sprzęt poza siedzibą firmy, przedsiębiorstwa często muszą radzić sobie z kosztownymi opłatami celnymi, opóźnieniami w dostawie i zawodnymi procesami produkcyjnymi.

Outsourcing IT plusy i minusy z usług informatycznych dla firm.

Dzięki outsourcingowi IT właściciele firm mogą korzystać z efektywnych kosztowo rozwiązań, które eliminują szereg problemów. Jedną z głównych korzyści jest wyeliminowanie kosztów zarządzania dostawcami. Zarządzanie dostawcami jest krytycznym elementem zarządzania usługami informatycznymi (ISMS). Zarządzanie dostawcami to krok mający na celu pomoc klientom w wyborze odpowiednich dostawców oprogramowania i sprzętu. Bez zarządzania dostawcami klienci ryzykują, że zapłacą zbyt dużo za oprogramowanie, nie otrzymując odpowiednich komponentów, i odwrotnie – w przypadku rozwiązań sprzętowych.

Kolejną korzyścią jest zmniejszenie potrzeby szkolenia pracowników odpowiedzialnych za zarządzanie środowiskiem IT. Zamiast tego pracownicy mogą skupić się na bieżących zadaniach biznesowych. Dzieje się tak, ponieważ outsourcing IT pozwala na zmniejszenie wymagań dotyczących infrastruktury fizycznej. Dostawca usług po prostu zapewnia infrastrukturę na miejscu, gdy jest ona potrzebna, zamiast inwestycji wymaganych do budowy ogromnego centrum danych. Dzięki temu pracownicy mogą stać się bardziej produktywni i zwiększyć rentowność. Wiele firm odnotowało oszczędności rzędu od dwóch do czterech razy większe niż te, które wcześniej wydawały na dodatki dla pracowników, szkolenia i utrzymanie.

Trzecią korzyścią jest możliwość testowania i ulepszania aplikacji przez firmy szybciej niż gdyby pozostały one w kraju. Outsourcing IT zapewnia specjalistom IT unikalną możliwość pracy tak blisko procesu rozwoju, jak to tylko możliwe. Mając do dyspozycji partnerów outsourcingowych, właściciele firm nie muszą czekać na pozyskanie partnera do testowania, a zamiast tego mogą skupić się na swoich celach biznesowych. Dzięki bliskiej współpracy z dostawcą outsourcingu, firmy mogą dowiedzieć się, czy rozwój oprogramowania spełnia swoje cele na wczesnym etapie, co jest kluczowe dla poprawy satysfakcji klientów i ich utrzymania.

Jest Ci bezpieczna Outsourcing IT do usług informatycznych do średnich firm?

Prawdopodobnie najczęstszym powodem, dla którego firmy angażują się w outsourcing, jest chęć skorzystania z zalet chmury obliczeniowej. Chmura obliczeniowa daje firmom dostęp do informacji przechowywanych na serwerach stron trzecich, niezależnie od tego, gdzie dane są fizycznie zlokalizowane. Oznacza to, że offshoring wsparcia IT nie ogranicza zasięgu geograficznego firmy. Jest to szczególnie korzystne dla firm działających w krajach zagranicznych, gdzie personel IT może nie być tak dobrze zaznajomiony z lokalnymi standardami i praktykami. Korzystając z usług dostawcy z możliwością przetwarzania w chmurze, klienci mogą nadal cieszyć się korzyściami płynącymi z posiadania specjalisty IT dostępnego na miejscu, kiedy tylko go potrzebują.

Outsourcing usług IT ma wiele pozytywnych korzyści dla firm, które chcą zwiększyć swoją konkurencyjność. Usprawnia proces zarządzania informacją, zdejmując z pracowników i klientów obawy o bezpieczeństwo danych, zarządzanie nimi oraz dostęp do nich. Offshore outsourcing pozwala firmom na wykorzystanie swoich mocnych stron i redukcję kosztów. Skupiając się na swoich podstawowych celach biznesowych, firmy mogą również podejmować decyzje technologiczne, które poprawią ich wyniki w dłuższej perspektywie.

Dane adresowe:

Akte Outsourcing IT Poznań – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 61 665 06 06
kom: 784 898 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.