29 lutego 2024

Niemieckie środki czystości – hit czy kit? 

Niemieckie środki czystości – hit czy kit?

Od długiego czasu, wokół środków czystości pochodzących z zachodniej Europy, a dokładnie z Niemiec, krążyły niezwykle pochlebne opinie. Przy ulicach często uczęszczanych przez ludzi rozkładali się drobni handlowcy, posiadający w swoim asortymencie produkty z niemieckich sklepów. W taki sposób konsumenci, testując podstawowe środki czystości w szybkim tempie orzekli, że chemia niemiecka jest w znacznym stopniu lepsza od polskiej.

Co na to naukowcy?

Sprawę, różnicy pomiędzy produktami pochodzenia niemieckiego oraz polskiego postanowili rozstrzygnąć eksperci. Ich pierwszym wnioskiem, było stwierdzenie, że chemia z Niemiec ma niejasne opisy. Jest to niestety praktyka stosowana przez dużą grupę producentów. Kolejnym krokiem było porównanie składów płynów do mycia naczyń. Płyny te zawierają w sobie dwa rodzaje substancji czynnych, dzięki którym następuje proces usuwania brudu oraz tłuszczu. Niestety w przypadku obydwóch substancji, lepszą zawartość posiadał płyn pochodzący z Niemiec. Co daje mu przewagę w czyszczeniu naczyń. Podobnie sprawa się ma gdy pod lupę trafią detergenty do prania tkanin. Hurtownia chemii niemieckiej jest wypełniona po brzegi proszkami takimi jak Vizir. Panie kochają ten proszek za biel, która w reklamach niemalże oślepia. To również zasługa składu tego proszku. Analizując składy produktów widać już na pierwszy rzut oka, że zachodnie proszki posiadają przede wszystkim więcej związków anionowych oraz niejonowych. Ponadto polskie wersje proszków nie mają podanej kompozycji zapachowej. Producenci nie mają bowiem takiego obowiązku. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że substancje te mogą być jednocześnie alergenami.

Opinia konsumenta na wagę złota

Chemia z Niemiec hurt, to idealne miejsce by zdobyć środki czystości lepszej jakości niż te, które znajdziemy na sklepowych półkach. Konsumenci mają swoje oczekiwania wobec produktów codziennego użytku, dlatego dystrybucja chemii niemieckiej jest dobrze prosperującym biznesem. Coraz więcej kobiet sięga po produkty z Niemiec

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.