21 kwietnia 2024

Idealna kuchnia w stylu skandynawskim

Trzeba przyznać, że mimo wszystko kuchnia kojarzy nam się z miejscem, które jest sercem domu i które w ciągu dnia odwiedzamy bardzo często. Trzeba przyznać, że dzisiaj styl typowo francuski może okazać się bardzo odpowiednim rozwiązaniem do kuchni. Przede wszystkim w tym stylu cechą charakterystyczną są dodatkowe przeszklenia.

Odpowiednie nawiązania

W tym wypadku możemy postawić na solidny stół z dodatkowym szkłem w środku, albo po prostu na odpowiednie zamknięcia mebli. Na pewno pod wieloma względami dodaje to sporo uroku takim rozwiązaniom. Warto zauważyć, że mimo wszystko styl paryski nieodłącznie kojarzy nam się z połączeniem stylu klasycznego z takim typowym vintage, co tak naprawdę we współczesnej wersji wygląda jeszcze lepiej. Trzeba przyznać, że wiele zastosowanych rozwiązań, faktycznie może dzisiaj wpisać się w obowiązujące trendy. Jeśli chodzi o kolorystykę to w tego typu rozwiązaniach zawsze prym wiodą jasne kolory, przez co może to być kuchnia, gdzie białe elementy w postaci ścian jak najbardziej się sprawdzą. Jeśli stosujemy różnego rodzaju gałki do mebli czy też haki, czy jakiekolwiek inne akcesoria, warto pomyśleć o tym, aby dodatki były nieco stylizowane tak, aby wyglądały na o wiele starsze. We wspomnianym stylu francuskim, który pod kątem kolorystyki jest zbliżony do kuchni w stylu skandynawskim faktycznie takie postarzenie wielu elementów sprawia, że całość wygląda jeszcze lepiej. Kuchnia zamiast tradycyjnego stołu, może również posiadać osobną wyspę. Warto zauważyć, że takie rozwiązanie sprawdzi się w dużych kuchniach, gdzie mamy sporo wolnej przestrzeni, a którą możemy poddać dodatkowej aranżacji. Więcej inspiracji znajdziecie pod adresem: kuchnia skandynawska według Missdeco

Francuska elegancja

Warto zwrócić uwagę na fakt, że wszystkie zastosowane zmiany w tym stylu są jak najbardziej przemyślane. Nie ma tutaj żadnych przypadków, każdy element jest po prostu efektem dłuższego planowania. Dodatkowe stylizowane frezy oraz sztukaterie, znajdujące się w kuchni, na pewno dodają sporo oryginalności do samego wnętrza. Trzeba przyznać, że umiejętne planowanie pozwala nam odmienić to pomieszczenie nie do poznania, zwłaszcza jeśli wiemy, jaki styl odpowiada nam w nowoczesnej aranżacji wnętrz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.