Zdrowie

Feng shui

Feng shui w tłumaczeniu na język polski oznacza „wiatr i woda”.

Feng shui Korzenie sztuki urządzania życia zgodnie z jej zasadami sięgają starożytnej kultury Chin. Feng shui to równowaga pomiędzy jin i jang oraz równowaga pomiędzy pięcioma elementami natury. Należą do nich: ogień, ziemia, metal, woda i drewno.

 

Feng Shui to sztuka aranżacji przestrzeni która powstała ponad 4000 lat temu w Chinach. Chińczycy obserwowali przyrodę oraz jej cykliczne przemiany. Stworzyli zbiór uniwersalnych praw i nazwali je Feng Shui. Chińczycy są zdania, że człowiek jako cząstka całego systemu powinien się podporządkować się naturze. Efektem tego ma być życie w naturalnej harmonii z całym ekosystemem. Jeśli człowiek nauczy się korzystać z niewyczerpanych zasobów energetycznych natury to osiągnie Sukces. Chińczycy uważają, że w dużej mierze do tego sukcesu może przyczynić się Feng shui, pod warunkiem gdy przestrzega się pewnych reguł i zasad kreowania przestrzeni.

 

Jeśli pragniesz urządzić swoje mieszkanie zgodnie z zasadami Feng Shui to rób to z rozwagą. W celu uzyskania elementu drewna dobrze będą sprawdzały się rolety bambusowe. Bambus, bowiem w filozofii feng shui jest odpowiednikiem drzewa.

Rolety bambusowe będą współgrały z lampami oliwnymi reprezentującymi ogień lub różnymi storczykami, które możemy ustawić na parapecie w domu. Kwiaty będą symbolizować ziemię. Metal to element, który może być zawarty w pokoju w postaci metalowej rzeźby. Może to być np. figurka nagiej kobiety z oszczepem w dłoni lub figurka jakiegoś dzikiego zwierzęcia. Wszystko zależy od tego, jaki charakter chcemy nadać konkretnemu pomieszczeniu. Ciekawym rozwiązanie może być również malowanie obrazów na ścianie pokoju lub przedpokoju. Może to być np. obraz drzewa.

W urządzaniu domu również istotne jest to co powiesimy na ścianie. Jeśli chodzi o obrazy to mamy tutaj całą gamę do wyboru. Możemy wybrać malarstwo abstrakcyjne, martwą naturę. Tryptyki, poliptyki itp. Ważne jest to, aby obraz który powiesimy na ścianie był w odbiorze przyjemny i wesoły. Powinien poprawiać nasz nastrój kiedy wchodzimy do domu. Obraz taki będzie spełniaj swoją funkcję o wiele lepiej niż np. Bezużyteczne dzwonki lub flety. Obrazy nowoczesne świetnie nadają się do domu, w którym zastosowaliśmy nowoczesne elementy wykończeniowe i dekoracyjne. Funkcje obrazów spełniają dziś coraz częściej fototapety. Możemy je nabyć w różnych wzorach i kolorach. Zaletą fototapety jest cena, zwykle o wiele niższa niż obrazu olejnego.

Ważne jest również to, że jeden pokój raczej nie powinien łączyć w sobie funkcji kilku pomieszczeń. Sypialnia powinna służyć wyłącznie do spania, a nie od oglądania telewizji. W kuchni powinniśmy przygotowywać potrawy, a nie wykonywać prace biurowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *