Rozrywka

Dobry czas na drinka

Na pewno sezon urlopowy to zawsze odpowiedni czas na to, aby spróbować czegoś zupełnie nowego. Oczywiście ze względu na pandemie, podróżowanie do Włoch wydaje się ze złą, a nawet niemożliwą do zrealizowania opcją, ale mimo wszystko zawsze możemy spróbować w pełni klasycznych drinków pochodzących z Włoch i nie musimy tam nawet podróżować. Jeśli zależy nam na spróbowaniu tego typu klasycznych drinków to na pewno negroni będzie w stanie dać nam taką możliwość. Oczywiście jeśli nie znamy sposobu na przyrządzenie wspomnianego drinku, to wtedy pozostaje nam tylko i wyłącznie udanie się do baru czy też restauracji, albo poszukać przepisu bezpośrednio na internecie.

Klasyczne rozwiązania najlepsze

W tym wypadku taki wybór to już kwestia indywidualna. Trzeba mieć dzisiaj świadomość, że wspomniany drink pochodzi bezpośrednio z Florencji i najlepszym barmanom nie jest on znany od dziś. W końcu mówimy tu o bardzo popularnym drinku, który na tle wielu innych klasycznych trunków, wyróżnia się bardzo mocno. Sekretem dobrze przygotowanego drinka jest jego klasyczne wyważenie. Balans proporcji czerwonego wermutu, ginu i campari, daje nam idealne połączenie, które zachowuje swój czysty smak alkoholu. Dzisiaj taka mieszanka jest w stanie pozytywnie zaskoczyć nie jednego konesera dobrych trunków. Jeśli barman stosuje się w pełni do przepisu, za pomocą którego przygotowuje się cały trunek, to wówczas o wiele łatwiej jest zrobić wszystko. Sam drink jest szybki w swoim przygotowaniu. Najlepsi są w stanie zrobić to w ciągu niecałych 3 do 4 minut. Oczywiście jeśli decydujemy się na picie takiego trunku, to musimy zachować sposób podania. Całość należy podawać w niskiej szklance, ponieważ w ten sposób alkohole w odpowiedni sposób się mieszają. Trzeba przyznać, że wszystko jest wlewane w równym proporcjach, dlatego też nic dziwnego, że to wszystko jest zachowane. Warto zwrócić uwagę, że w szklance musi także znaleźć się lód oraz odpowiedni dodatek ozdobny w postaci pomarańczowej skórki, co faktycznie komponuje się idealnie z całością. Trzeba przyznać, że sami przecież tez możemy sobie przygotować takiego drinka. Może nie będzie on w pełni idealnie przygotowany, ale to nie oznacza, że nie odczujemy tego charakterystycznego smaku, który w tym wypadku jest bardzo często zauważalny w momencie gdy już dany drink jest podawany. Trzeba więc korzystać z oryginalnej receptury i zbierać praktykę, która może nam się przydać później.

Delektujmy się smakiem

Na pewno z czasem przygotowanie takiego drinka nie będzie dla nas żadną trudnością, jeśli będziemy trzymać się wyznaczonych wspomnianych proporcje, ponieważ to one naprawdę w tym wszystkim odgrywają szczególną rolę w takim drinku. Oczywiście istnieje wiele innych klasycznych trunków, które możemy dzisiaj skosztować. Powinniśmy dzisiaj z nimi jak najbardziej się zapoznać, jeśli faktycznie jesteśmy dzisiaj współczesnymi koneserami różnego rodzaju trunków i nie mieliśmy jeszcze okazji skosztować najlepszych klasycznych trunków, to dzisiaj mamy ku temu dobrą okazję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *