29 lutego 2024

Czy skromne przyjęcie ślubne ma rację bytu?

przyjecie ślubne

Zaplanowanie wesela to wyjątkowe i równocześnie bardzo stresujące zadanie. Ślub jest jedną z najistotniejszych uroczystości w życiu i na pewno każda z par młodych ma swoje plany związane z takim dniem. Nie zawsze wizja narzeczonych pokrywa się z oczekiwaniami ich rodzin. Co zrobić, kiedy marzeniem pary młodej jest skromne przyjęcie ślubne? Czy jest to dobre rozwiązanie? Na takie pytanie postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule.

Skromne przyjęcie ślubne – dlaczego jest tak chętnie wybierane?

Niewielkie przyjęcia ślubne niektórym osobom kojarzą się z brakiem środków na poczet organizacji większej imprezy i z pewnością faktycznie taka decyzja może wynikać z chęci zaoszczędzenia środków. Zawsze będzie istnieć podział na tych, który zechcą wydać na wesele sporo, oraz na tych, którzy uważają to za zbędny wydatek.

Ciężko cokolwiek zarzucić osobom, które zamiast wykładania sporych kwot na zorganizowanie wesela planują przeznaczenie ich na coś zupełnie innego, przykładowo na wspólną inwestycję czy podróż. To tylko ich decyzja. Nie można jednak tłumaczyć wszystkich decyzji kwestią finansów. Istnieją też Pary Młode, które najzwyczajniej nie przepadają za hucznymi wydarzeniami. Niektórzy wolą spędzić tak ważny dzień tylko w gronie najbliższych.

Przyjęcie w plenerze jako alternatywa dla hucznego wesela

Jeżeli najważniejszym z powodów planowania skromnego przyjęcia weselnego jest niezbyt dobra sytuacja finansowa Pary Młodej (coraz większa liczba narzeczonych opłaca samodzielnie wszystkie koszty związane z przygotowaniem takiej uroczystości), to można zaproponować jej udzielenie pomocy finansowej.

Inną alternatywą może być również organizacja skromnego przyjęcia w plenerze. Śluby na łonie natury są obecnie bardzo modne i pomagają trochę zaoszczędzić, tym bardziej, jeżeli do dyspozycji mamy swój ogród. Zamiast skorzystać z oferty konsultantki ślubnej, możemy samodzielnie przygotować ozdoby – inspirację łatwo znaleźć np. na blogach weselnych.

Z kolei krewni czy znajomi na pewno chętnie pomogą nam w przygotowaniu poczęstunku dla wszystkich przybyłych gości. Jeżeli w gronie przyjaciół mamy osobę, która dorabia jako didżej czy ma swój zespół muzyczny, wówczas możemy też trochę zaoszczędzić na oprawie muzycznej całej imprezy.

Przyjęcie weselne zorganizowane w plenerze daje gwarancję udanej zabawy w ciekawym otoczeniu przyrody. Jedyną wadą tego rozwiązania może być zła pogoda, jednakże ochronę przed deszczem można zapewnić poprzez postawienie specjalnego namiotu ogrodowego albo udostępnienie altany.